Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlizyon Şeklinde Soru
Merhaba arkadaşlar. Aslında başlıktanda anlıyacağınız gibi bir ilizyon dersi vericem size. Aslında ilizyon göz yanıltması demektir, ama benim yapıcağım daha çok kafa karıştırıcı bir şey. Tabi bu hileyi bimeyenler için geçerli. Tandaklarınızı şok etmek istiyorsanız iyi dinleyin ama yorumlarınızıda esirgemeyin..

Önce bunu yapıcağınız kişiye 1 ve 10 arasında bir sayı tutmasını isteyin. Yalnız bunu yaparken ciddi olun. Tuttuğu tekil bir sayı olucak örneğin 3 olsun. 3'ü 9 ile çarpmasını istiyoruz( 9 hep sabit) 3x9= 27 yapar. 27yi yani 2+7=9 bu şekilde iki sayıyı toplamasını isteyin. Her hangi bir sayıyı 9 ile çarpın sonra bu yöntemi uygulayın sonuç değişmez

Sonra (D)okuz) baş fharfi ile bir ülke ismi tutmasını isteyin. İlk olarak akla gelen (Danimarka) olucaktır. Çünkü Dominic Cumhuriyeti gibi ülkeleri çoğu kişi bilmez. Ve daha sonra tuttuğu o ülkenin sondan 3. harfi ile türkiyeden bir il tutmasını isteyin(Oldukça kafa karıştırıcı) Danima®ka. Türkiyede R harfi ile başlayan tek ilimiz Rizedir. Daha sonra o ilin 2.ci harfi ile bir Hayvan ismi tutun diyin( tabi İ harfi ile ilk olarak İnek geliyor aklımıza %10 yanılma payı olsada çok yüksek işe yarıyor bu taktikSmile Tabi İgounu,İpek Böceği söylemesi ihtimal ama zon bir ihtimal ilk akla gelen İnek. Ve şimdi gelelim en güzel yere karşımızdakine 2.ci harfi ile bir havyan tutmasını istedikten sonra;

Şimdi Bana O İneğin Sütü ile Bir Kahve Yap Bakayım

derseniz yaptığınız kişinin surat ifadesi değişicekir.. %100'denemiştir ve Onaylanmıştır. Bunu kağıt versiyonuda var ama kafa karıştırıcı
Ara
Ya bu basiti karışığı en kolay benimki Big Grin

Aklından herhangi bir sayı tut 1 ~ 999999... arası fark etmez...

Sonra tuttuğu sayı 20 olsun..

İşlem :

20x2 = 40 - 40+10 = 50 - 50/2 = 25 - Çıkan sonucu (25) tutulan sayıdan çıkarmanızı isteyin. (20) Cevap 5 herşekilde cvp 5 çıkar... Örnekler...

1001x2 = 2002 - 2002+10 = 2012 - 2012/2 = 1006 / Çıkan sonuç 1006 tuttuğumuz sayı 1001 ---- 1006-1001= 5

Bukadar basit her sayıyla aynı işlemle giderseniz cvp sadece 5 olucaktır Smile
Off Big Grind
m2viplogo2.png
Bunu Biliodum Ama Biraz BHaşka Versiyonu'du Ama İyi Oldu Hatırladım... Big Grin Teşekkürler
imzaa2.png
Bir Teşekkür Yeterlidir.
Lütfen Emeğe Saygı Okuduğunuz Mesajlara Yorum Atın. Teşekkürler.

Blog-Comic - GrafikDestek
Copright © 2012 - 2013
Tam Destek, GrafikDestek(net.tc)
Ben Biliyordum
di-8IWD.png
emegesaygips6.gif

4 Kurucu
1 Admin
2 Yönetici
1 Moderatör
1 Deneme Mod.
4 Grafiker
2 Coder
1 Destek Ekibi

Grafik Destek Yönetimi Olarak Hizmetinizdeyiz...!!!
Ara
İlisyon bu deilki Big Grin
Unutmak derde devaysa kendini unutmayı dene
evet deil ama ilgi çeksin diye öle yapmş bide konu açın tartışalım biraz
di-8IWD.png
emegesaygips6.gif

4 Kurucu
1 Admin
2 Yönetici
1 Moderatör
1 Deneme Mod.
4 Grafiker
2 Coder
1 Destek Ekibi

Grafik Destek Yönetimi Olarak Hizmetinizdeyiz...!!!
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -