Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ah şu İnterner Explorer...
Arkadaşlar tanıdığınız çoğu grafiker,webmaster vs. İnternet Explorer'ı sevmez, bunun nedeni Css'de çok geri kalmasıdır...
Chrome ve Firefox tasarımcılar için vazgeçilmezdir ki Explorer Css3 ve Html5 gibi mükemmel yenilikleri bile doğru düzgün destekleyemiyor, hal böyle olunca Explorer çöpe gidiyor Big Grin

Sitem üzerinde bugün bir anda esen bir tasarım hazırlamıştım, Css3 ve Html5 eklentileri vardı, (Tasarımlarımı kodlarken geleceğe dönük olarak ekstra kodlar yazarım ki ileride tekrar yazmak zorunda kalmayayım) bir çok katmanı oluşturdum, görsel dosyaları zevkime uygun bir şekilde hazırladım ve işlemi tamamladım!

Her şey güzel, optimizasyon hatalarını gözden geçirip düzelteyim diye önce Firefox'ta inceledim, footer bölümünde ufak bir hata gözüme çarptı bunu düzelttim, sonra Explorer'a geçtim.. Keşke geçmez olaydım Big Grin tasarladığım sitemden eser yoktu, Css3 ile kodlanan katmanlar ortalıkta gözükmüyordu bile...Sitenin sağı solu yamuldu bildiğin.Böyle olunca kafama estiğinde yeni bir tasarım kodlayacağım bu sefer Css3 kullanmayacağım herhalde Dodgy

Çok uzattım farkındayım ama ders alın, ve herkese Chrome ve ya Firefox kullanmasını tembihleyin, Explorer devri bir kaç sene sonra son bulacak, Microsoft'ta destek vermeyi bırakırsa tabi Big Grin

www.doktordizayn.tr.gg
Ara
Chrome'da zannedersem hazır Flash Player eklentisi var, birde int. exp. öbürlerine göre yavaş olması sebebi ile tercih edilmemesi normal
Ara
Evet Mesela Ben Chrome Kullanıyorum.İnternet Explorer Daha Yavaş.
~Geçmişini Bilmeyen,Geleceğini Bilemez~
~Frabelez~
Chrome arkasında Google olduğundan çok başarılı haliyle, fakat Explorer kendini yenileyemiyor, tasarımcılar nefret ediyor artık ki haklı hepsi. Big Grin
www.doktordizayn.tr.gg
Ara
bende chrome kullanıyorum güzel her şeyi destekliyor
Yalnız ben chrome kullanmıyorum Smile Mozilla Firefox
Ara
(07-02-2012, 05:20)Admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Yalnız ben chrome kullanmıyorum Smile Mozilla Firefox

Eski tarayıcım.. Chrome ve Firefox kullanın sorun değil, yeterki explorer azalsın Big Grin
www.doktordizayn.tr.gg
Ara
Bende bir Chrome kullanıcısıyım.. Mozilla da var elbette.. Ama varsayılan tarayıcı falan Chrome.. Safari falanda denedim ama tavsiyem Chrome.. Bazen internet explorer'a ihtiyaç duyuluyor.. Yani bu TR.GG'de falan.. Smile
Bugün bir tasarım daha yaptım, hatta sırf explorer için özel css kodu yazdım footer bölümü için. Ama yine sorun oldu Big Grin
Footer bölümü hiç gözükmüyordu explorerda (chrome ve firefoxta sorun yoktu), css ile explorer için bir kaç şey yazdım, denedim footer gözüktü bu sefer footer üzerindeki katmanlar kayboldu. Deli ediyor yahu Big Grin
www.doktordizayn.tr.gg
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -